school and education

Sekretariat

58 625 44 68 

Rekrutacja

782134155 

V Liceum Ogólnokształcące im. Płk. Stanisława Dąbka w Gdyni                                                                               

Prudenter et cum Honore

Cześć Podróżnicy!

Cześć Podróżnicy! Przychodzimy opowiedzieć wam o naszych przygotowaniach do mobilności do Grecji z programu FERS, działającego na zasadach Erasmus+.

  

Jesteśmy wielce podekscytowani! Po ogłoszeniu wyników rekrutacji i wywieszeniu listy zakwalifikowanych osób, jedziemy do Grecji! Ten wyjazd to dla nas duża szansa na niezapomniane wrażenia i na zdobycie nowych ciekawych doświadczeń. Będzie to też szansa na poznanie kultury Grecji jak i nabycie intrygującej wiedzy u jej źródła. Pozwoli nam to na rozwinięcie kompetencji językowych, historycznych, ale przede wszystkim poszerzy nam to wiedzę geograficzną z zakresu morza i gospodarki morskiej.

Po dojechaniu zamieszkamy w Leptokarii. Będą odbywały się tam zajęcia w lokalnym liceum co pozwoli nam poznać naszych greckich rówieśników, a także ich szkolny system nauczania. Leptokaria to najbardziej znana i atrakcyjna miejscowość na Riwierze Olimpijskiej w Grecji. Znajduje się ona zaledwie 30 km od Olimpu. Położenie nad morzem wpisuje się w tematykę projektu.

Podczas naszego pobytu zobaczymy między innymi:

  • Meteory, znajdujące się w środkowej części kraju, gdzie zwiedzimy wiszące klasztory.
  • Saloniki, gdzie odwiedzimy wiele ciekawych miejsc, tj. Plac Arystotelesa, Biała Wieża, Pomnik Aleksandra Macedońskiego, Łuk Triumfalny Galeriusza, i inne.
  • Szlak prowadzący na górę Olimp, która starożytnie była uważana za siedzibę mitycznych bogów
  • Wioskę Stary Panteleimonas, która jest górską wioską w masywie Olimpu oddająca urok tradycyjnych greckich siedlisk.
  • Platamonas gdzie znajduje się wzniesiony przez krzyżowców w okresie średniowiecza zamek.

  

 

Na wyjeździe chcemy skupić się na pracy grupowej, a także zapoznać się z lokalną grecką kulturą, a także tradycyjną kuchnią grecką.

Wszyscy ciężko pracujemy nad przygotowaniami i nie możemy się doczekać by wyruszyć w podróż do Grecji oraz zacząć pracę wraz z grecką młodzieżą.

Zadzwoń

58 625 44 68