70-lecie V LO w Gdyni im. Stanisława Dąbka Czytaj

 • Odkrywamy Uczymy Rozwijamy od 70 lat!

  Odkrywamy Uczymy Rozwijamy od 70 lat!

  Czytaj
 • Historia VLO w Gdyni

  Historia VLO w Gdyni

  Czytaj

W natłoku zdalnego nauczania nie zamieściliśmy informacji o bardzo ważnym wydarzeniu - udziale grupy uczniów z I b w finale ogólnopolskiego projektu Młody Lean Lider! Uczniowie kl. I B (Zespół Oksywianie) po półfinałach w Sopocie (02.03.2020r.) zakwalifikowali się do ogólnopolskich finałów!!! Ogłoszenie wyników i przygotowanie do 3 etapu nałożyły się na zawieszenie zajęć w szkołach. Organizatorzy zmieniając formułę 3 etapu postanowili ,,zdalnie” przeprowadzić je w innym kształcie niż do tej pory. Wymagało to od wszystkich ogromnej mobilizacji i ogromnej zdalnej pracy.  Tematem przewodnim finałów jest "Zero mudy w szkole” czyli znalezienie w szkole marnotrawstwa ( straty), na które uczniowie mają wpływ i mogą opracować sposoby rozwiązania takiego problemu. Nasz zespół wybrał "mudę" (marnotrawstwo), która właśnie pojawiła się w szkole czyli zdalne lekcje! Do 07.06.2020 uczniowie spotykali się i zdalnie, wykorzystując narzędzie projektowe w postaci  tablicy Trello, opracowywali poszczególne  zadania (metodą Solving do rozwiązywania problemów).

20.06.2020r. (sobota) o godz. 12.00 odbędą się finały on-line, na które zapraszamy (po wejściu i zarejestrowaniu się) na KLIKNIJ TUTAJ

Trzymajcie za nas kciuki!

Oksywianie z IB:

Ksenia, Nadia, Nikola, Paulina, Wiktoria, Michalina, Adrian, Jakub, Kacper

Nikola-lider grupy oraz opiekun Zofia Świderska

Nasza tablica Trello:

 

Nasza zdalna praca:

 • Klasa policyjna

  Klasy działają w porozumieniu Prezydenta Miasta Gdyni i Komendanta Miejskiego Policji.

  czytaj
 • Klasa ratownicza

  Obserwacje i ćwiczenia z pierwszej pomocy przedmedycznej w szpitalnym oddziale ratowniczym

  czytaj
 • Klasy matematyczne

  Współpracujemy z PG, WSAiB, UM oraz AMW.

  czytaj
 • Klasy humanistyczne

  Jeżeli jesteś osobą kreatywną, chcesz poznać drogę do zawodu dziennikarza.

  czytaj

 • Jubileusz 70 lat

  Oksywskie liceum powołane zostało w 1949 roku, pierwsza matura odbyła się tu  w 1953 r. 22 listopada 2019 r. oksywska ,,Piątka” uroczyście obchodziła  70-lecie istnienia.

 • Warsztaty komputerowe

  13 listopada 2019 r. odbyły się kolejne warsztaty, tym razem komputerowe, z Organizatorami projektu multimedialnych wystaw o Patronach szkół, którzy przekazali nam informacje dotyczące programu komputerowego, w którym ma być tworzona wystawa multimedialna o płk. S. Dąbku.

   

 • Spotkanie czterech pokoleń fanów VLO

  Oksywska ,,Piątka” ma wciąż nowych fanów od pokoleń. 7 listopada br. młodzież VLO w Gdyni (kl.II d humanistyczna) spotkała się z rodziną, w której od trzech pokoleń kolejni jej członkowie są absolwentami oksywskiej ,,Piątki” (łącznie  absolwentów).


Naszą pasją jest nauczanie

Wszyscy jesteśmy sobie potrzebni. Razem łatwiej, radośniej, mądrzej i bezpieczniej

Propagujemy takie formy kształcenia, które są spersonalizowane i pomagają uczniom rozwinąć ich indywidualne zainteresowania i talenty, a także są bardziej dostosowane do warunków zewnętrznych. Młodzież wychowująca się w Los Angeles może mieć pewne wspólne problemy z tymi wychowującymi się w Gdyni, ale ma też problemy właściwe tylko tym społecznościom, w których żyją, dlatego edukacja powinna także być dostosowana do konkretnej kultury, do lokalnych okoliczności, powinna angażować lokalną społeczność i być jej częścią.


 
School Learning


  Odkrywaj. Poznawaj. Ucz się.

  Odkrywaj

  Czytaj

  Poznawaj

  Czytaj

  Ucz się

  Czytaj

  Nasze cele

  Nasze cele

  Podstawowym celem nauczania jest przekazywanie wiedzy teoretycznej oraz rozwijanie praktycznych umiejętności niezbędnych do sprostania wymaganiom współczesnej gospodarki i rynku pracy, zaś główną motywacją do zdobycia wykształcenia powinna być potrzeba stawania się coraz lepszym  i doskonalszym człowiekiem. Takie zasady przyświecają naszej SZKOLE.

   

  Zadzwoń

  58 625 44 68