70-lecie V LO w Gdyni im. Stanisława Dąbka Czytaj

 • Odkrywamy Uczymy Rozwijamy od 70 lat!

  Odkrywamy Uczymy Rozwijamy od 70 lat!

  Czytaj
 • Historia VLO w Gdyni

  Historia VLO w Gdyni

  Czytaj

Aktualizacja 02.03.2020

Półfinały ogólnopolskiego programu Młody Lean Lider - 2 marca 2020 Sopot, Uniwersytet Gdański, Wydział Ekonomiczny. Trzy drużyny z naszej szkoły, które z sukcesem zakwalifikowały się do drugiego etapu ogólnopolskiego programu Młody Lean Lider ( dwie drużyny zajęły 1 i 2 miejsce w eliminacjach ogólnopolskich) wzięły udział w całodniowych, półfinałowych zmaganiach na Wydziale Ekonomicznym UG w Sopocie. Nasze 10 osobowe zespoły ( z kl. I a, I b i I c) wspólnie z pozostałymi 34 zespołami zmagały się z rozwiązywaniem różnych zadań opartych na programie Lean Lider. Poza zadaniami rozgrywek w ocenie końcowej będą uwzględniane różne aspekty Lean (w tym umiejętności pracy zespołowej, komunikacyjne, wspólne rozwiązywanie problemów, formułowanie wypowiedzi, wsłuchiwanie się  w opinie członków zespołu i formułowanie informacji zwrotnych, uczciwość w przestrzeganiu zasad gry). Wyniki półfinałów będą podane 15.03. Dziękujemy zespołom za dotychczasowe zaangażowanie a wszystkim członkom naszej szkolnej społeczności za wyrozumiałość  i trzymanie kciuków!

Opiekunowie zespołów: A. Antoszkiewicz- Bajc  i Z. Świderska

 

 

 

Aktualizacja 16.12.2019 - Zespoły uczniów z kl. I A (PIĄTECZKI), I B (OKSYWIANIE) i I C (DĄBKI), biorący udział w projekcie LIN LIDER w ostatnim zadaniu wykonały i przesłały na stronę Lin Lider https://www.leaneducation.pl/edycja-2019-2020 prezentacje podsumowujące wszystkie działania 1-go etapu projektu. Zespół z kl. I A nakręcił film podsumowujący działania. Zapraszamy do zapoznania się filmem oraz wyrażenia opinii (mamy nadzieję, że pozytywnych!). Czekamy na ostateczne wyniki zestawień ogólnopolskich. 


Uczniowie klasy I a, I b i I c biorą udział w tegorocznej edycji ogólnopolskiego programu Młody Lin Lider, składającego się z 3 etapów zmagań (ETAP 1 – ROZWÓJ POSTAW, ETAP 2 – ROZWÓJ WIEDZY, ETAP 3- PRZENIESIENIE ZDOBYTEJ WIEDZY NA PRAKTYCZNY GRUNT PRZEDSIĘBIORSTWA). Celem programu jest zdobycie przez uczniów kompetencji kluczowych co jest odpowiedzią na problem identyfikowany przez pracodawców jako ,,niewystarczające przygotowanie młodych ludzi do współczesnych realiów funkcjonowania przedsiębiorstw i wynikających z tego wymagań względem postaw i kompetencji pracowników wchodzących na rynek pracy”.  Zestaw tych postaw i kompetencji (transferowalnych) pracodawcy nazywają Lean Thinking, Lean Management lub Kaizen. Wszystkie te kompetencje (transferowalne, czyli możliwe do zastosowania w dowolnym środowisku czy przedsiębiorstwie) skupione są w japońskiej koncepcji Kaizen (w j.ang: lean). 

Program realizowany jest na przestrzeni całego roku szkolnego (przez 10 miesięcy) i ma za zadanie dokonać w postawach uczniów trwałych zmian  i sprawić, by zdobyta wiedza została przełożona na praktykę poprzez zastosowanie metod pracy wykorzystujących zaangażowanie emocjonalne uczniów. 

W kończącym się (13 XII) pierwszym etapie uczniowie budowali swoją tożsamość i wartości oraz postawy pracując w oparciu o niekomputerową grę symulacyjną "Lean thinking". Podczas gry uczyli się pracy zespołowej nad wspólnym osiągnięciem celu. Pracowali wg 10 zasad ciągłego doskonalenia (Kaizen). Poznawali zasady pracy w procesie, wykorzystania wyników procesu do podejmowania działań doskonalących, uczyli się dzielić pracą i rozmawiać o problemach.  Uczniowie utworzyli 10 osobowe zespoły, uczestniczyli w lekcjach doskonalących oraz rozegrali 4 rundy gry polegającej na wyprodukowaniu w czasie 7 minut jak największej ilości tratew wg. tzw. wymagań klienta. Ostatnim zadaniem tego etapu jest opracowanie prezentacji ze wszystkich dotychczasowych działań. Wyniki gry były raportowane i przesyłane na stronę internetową, gdzie prowadzony jest ranking wszystkich drużyn.

 Więcej informacji o programie i wynikach naszych zmagań znajdziecie na stronach:

https://www.leaneducation.pl/

https://www.leaneducation.pl/edycja-2019-2020

TRZYMAJCIE ZA NAS KCIUKI

Zespoły: kl. I a- Piąteczki, kl.  I b- Oksywianie, kl. I c- Dąbki

 opiekunowie: Agnieszka Antoszkiewicz- Bajc i Zofia Świderska

 • IMG 20191115
 • IMG 20191115
 • IMG 20191115
 • IMG 20191115
 • IMG 20191115
 • IMG 20191115
 • IMG 20191115
 • IMG 20191115
 • IMG 20191120
 • IMG 20191125
 • IMG 20191115

 • IMG 20191115

 • IMG 20191115

 • IMG 20191115

 • IMG 20191115

 • IMG 20191115

 • IMG 20191115

 • IMG 20191115

 • IMG 20191120

 • IMG 20191125

 • IMG 20191115
 • IMG 20191115
 • IMG 20191115
 • IMG 20191115
 • IMG 20191115
 • IMG 20191115
 • IMG 20191115
 • IMG 20191115
 • IMG 20191120
 • IMG 20191125
 

 • Klasa policyjna

  Klasy działają w porozumieniu Prezydenta Miasta Gdyni i Komendanta Miejskiego Policji.

  czytaj
 • Klasa ratownicza

  Obserwacje i ćwiczenia z pierwszej pomocy przedmedycznej w szpitalnym oddziale ratowniczym

  czytaj
 • Klasy matematyczne

  Współpracujemy z PG, WSAiB, UM oraz AMW.

  czytaj
 • Klasy humanistyczne

  Jeżeli jesteś osobą kreatywną, chcesz poznać drogę do zawodu dziennikarza.

  czytaj

 • Jubileusz 70 lat

  Oksywskie liceum powołane zostało w 1949 roku, pierwsza matura odbyła się tu  w 1953 r. 22 listopada 2019 r. oksywska ,,Piątka” uroczyście obchodziła  70-lecie istnienia.

 • Warsztaty komputerowe

  13 listopada 2019 r. odbyły się kolejne warsztaty, tym razem komputerowe, z Organizatorami projektu multimedialnych wystaw o Patronach szkół, którzy przekazali nam informacje dotyczące programu komputerowego, w którym ma być tworzona wystawa multimedialna o płk. S. Dąbku.

   

 • Spotkanie czterech pokoleń fanów VLO

  Oksywska ,,Piątka” ma wciąż nowych fanów od pokoleń. 7 listopada br. młodzież VLO w Gdyni (kl.II d humanistyczna) spotkała się z rodziną, w której od trzech pokoleń kolejni jej członkowie są absolwentami oksywskiej ,,Piątki” (łącznie  absolwentów).


Naszą pasją jest nauczanie

Wszyscy jesteśmy sobie potrzebni. Razem łatwiej, radośniej, mądrzej i bezpieczniej

Propagujemy takie formy kształcenia, które są spersonalizowane i pomagają uczniom rozwinąć ich indywidualne zainteresowania i talenty, a także są bardziej dostosowane do warunków zewnętrznych. Młodzież wychowująca się w Los Angeles może mieć pewne wspólne problemy z tymi wychowującymi się w Gdyni, ale ma też problemy właściwe tylko tym społecznościom, w których żyją, dlatego edukacja powinna także być dostosowana do konkretnej kultury, do lokalnych okoliczności, powinna angażować lokalną społeczność i być jej częścią.


 
School Learning


  Odkrywaj. Poznawaj. Ucz się.

  Odkrywaj

  Czytaj

  Poznawaj

  Czytaj

  Ucz się

  Czytaj

  Nasze cele

  Nasze cele

  Podstawowym celem nauczania jest przekazywanie wiedzy teoretycznej oraz rozwijanie praktycznych umiejętności niezbędnych do sprostania wymaganiom współczesnej gospodarki i rynku pracy, zaś główną motywacją do zdobycia wykształcenia powinna być potrzeba stawania się coraz lepszym  i doskonalszym człowiekiem. Takie zasady przyświecają naszej SZKOLE.

   

  Zadzwoń

  58 625 44 68